Сто лікарів пропонують сто шляхів
до єдиного храму здоров'я
Східна мудрість

Комплексна реабілітація дітей з вадами опорно-рухового апарату

         Кабінет лікувальної фізкультури лікаря Бачинського пропонує комплексний підхід до реабілітації дітей і підлітків з різними видами порушень постави , плоскостопістю, Х- О подібними деформаціями нижніх кінцівок та грудної клітки.

Реабілітація включає в себе комплекс наступних реабілітаційних міроприємств - лікувальна гімнастика, масаж, постізометрична релаксація, кінезіотейпінг.

Лікувальна гімнастика

Методики, що складають комплекс лікувальної гімнастики - вправи з гімнастичною палицею, на шведській стінці, на гімнастичних мячах, профілактор Євмінова. Рекомендований курс  гімнастики при порушеннях постави для дошкільнят 1-1,5 місяці (14-20 занять) , школярів молодших класів 1,5-2 місяці( 20-24 заняття) .

Проведення групових занять 3 рази на тиждень по 40-45 хв. Для формування стійкого динамічного стереотипу правильної постави рекомендовано 3-4 курси ЛФК в рік.

Масаж класичний диференційований, або сегментарно-рефлекторний + постізометрична релаксація.

Рекомендований курс лікування - від 8 до 12 процедур щодено; повторні курси через 3-4 міс.

 

КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ 

  Використання тейпів є новим напрямком у відновній медицині. Кінезіотейпи являють собою еластичні стрічки , виготовлені з високоякісної бавовни і покриті гіпоалергенним шаром, що клеїться на акриловій основі , який активізується при температурі тіла. Еластичні властивості тейпів наближені до еластичних параметрів шкіри. Бавовняна основа не перешкоджає диханню шкіри і випаровуванню з її поверхні. Ці властивості дозволяють використовувати тейпи у водних видах спорту , а також залишати наклеєними на шкіру до 5 діб. Показання для застосування Кінезіотейпування доцільно застосовувати як самостійний метод , а також в поєднанні з лікувальною фізкультурою при :Ортопедія- Сколіоз .- Юнацький кіфоз .- Варусне викривлення гомілок у дітей.Неврологія- Неврологічні прояви остеохондрозу шийного , грудного і поперекового відділів хребта.- М'язово- фасціальні больові синдроми тулуба , верхніх і нижніх кінцівок.Педіатрія- Поліпшення показників функціональної моторики у дітей.