Сто лікарів пропонують сто шляхів
до єдиного храму здоров'я
Східна мудрість

Комплексна реабілітація дітей з хронічними захворюваннями дихальних шляхів

         Кабінет лікувальної фізкультури лікаря Бачинського пропонує  комплексний підхід до реабілітації дітей з хронічними та рецидивуючими захворюваннями  дихальних шляхів, після перенесених гострої пневмонії та бронхітів, що включає в себе комплекс наступних реабілітаційних міроприємств (дихальна гімнастика, масаж, рефлексотерапія, мануальна терапія)

 1. Дихальна гімнастика

- включає елементи тренування механізмів або складових компонентів дихального акту. Комплекс гімнастики включає статичні дихальні вправи для тренування подовженого видиху -  звукову гімнастику що складається зі спеціальних вправ, зв'язаних із проголошенням звуків, при яких вібрація голосових зв'язок передається на трахею, бронхи, легені, грудну клітку і викликає розслаблення спазмованих бронхів і бронхіол. Окрім статичних, комплекс має і динамічні дихальні вправи, коли фізичні вправи поєднуються з диханням.

-        курс лікувальної гімнастики  - від 12 до 20 процедур;

-        повторний курс  проводиться через 3-4 міс.

 

  2. СЕГМЕНТАРНО-РЕФЛЕКТОРНИЙ МАСАЖ  (Масаж м'яких тканин Leube—Dicke)

-        включає в себе вплив на паравертебральні і рефлексогенні зони грудної клітки, непрямий масаж діафрагми з  безперервною вібрацією і ритмічними натисненнями долонями по ходу Х—XII ребер від грудини до хребта,  непрямий масаж легень — безперервна вібрація і ритмічні натиснення над легеневими полями.

-        (курс сегментарно-рефлекторного масажу включає  від 6 до 12 процедур;

 

    3.  Шиацу.

-        японський точковий масаж. Застосовується при хронічних та рецидувуючих захворюваннях дихальних шляхів у дітей та як оздоровча методика. Проводиться натискування "подушечками" одного (середнього) чи   декількох пальців перпендикулярно до поверхні, яка піддається дії. Тривалість натискування на кожну зону від 3 до 5 секунд. Сила натискування повинна бути такою, щоб не викликати неприємних болючих відчуттів у дитини.

-        Курс східного оздоровчого масажу від 12 до 20 процедур.

4. ПОСТІЗОМЕТРИЧНА РЕЛАКСАЦІЯ.

-        Для патології органів дихання характерне підвищення тонусу і напруга скелетної поперечно-смугастої мускулатури., Найбільше страждають м'язи шиї, верхнього плечового пояса, трапецієвидний м'яз, міжреберних проміжків; великого і малого грудних м'язів.Для зняття підвищеної м'язової напруги застосовують методику постізометричної релаксації м'язів (ПІРМ). М'язовий тонус нормалізується до кінця першої процедури ПІРМ, але для досягнення стійкого ефекту необхідно провести курс лікування - від 3 до 5 процедур;- повторні курси, які надають позитивну дію, проводяться через 3-4 міс.

 

 

         ДИХАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС проводитиметься щоденно, дихальна гімнастика індивідуально або у групах (малогрупова).